Posted on: 4 marca, 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Statystyki wskazują, że aż 40% mężczyzn jest niezadowolonych z długości i grubości swojego penisa. Jednocześnie aż 80% kobiet wskazuje, iż rozmiar przyrodzenia ich partnerów w zupełności im odpowiada, to mężczyźni nieustannie poszukują sposobów, dzięki którym mogliby powiększyć rozmiary atrybutu swojej męskości. Skuteczność żeli, pompek czy tabletek na powiększenie penisa jest w zasadzie niewielka, dlatego ci mężczyźni, którym naprawdę zależy na tym, aby wydłużyć swojego penisa, powinni sprawdzić, na czym polegają chirurgiczne metody powiększenia prącia. Jest ich kilka. Każda z nich ma zarówno swoje zalety jak i wady. 

Co warto wiedzieć o zabiegach powiększenia penisa?

W tej chwili mężczyźni mają do swojej dyspozycji ogromną liczbę różnorodnych zabiegów, dzięki którym możliwe jest powiększenie ich przyrodzenia. Do najmniej inwazyjnych metod zalicza się powiększenie prącia własnym tłuszczem a także wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Te zabiegi powodują, że dochodzi do zwiększenia zarówno długości jak i grubości członka. Inny sposób powiększenia penisa to zabieg chirurgiczny. Ta ostatnia metoda polega na wydłużeniu prącia bez jednoczesnej zmiany jego grubości.

Warto wiedzieć, iż duża część penisa znajduje się tak naprawdę wewnątrz ciała mężczyzny. Między błoną białawą a spojeniem łonowym jest ulokowane więzadło wieszadłowe prącia. Odpowiada ono za utrzymanie członka w odpowiedniej pozycji – zarówno w spoczynku jak i podczas stymulacji seksualnej. Jeśli dojdzie do przecięcia więzadła wieszadłowego, możliwe jest wysunięcie na zewnątrz fragmentu penisa, która do tej pory znajdowała się wewnątrz ciała. Wykorzystując tę metodę chirurg może wydłużyć prącie o około 1,5 centymetra w spoczynku. W trakcie wzwodu członek rośnie o kolejny 1 centymetr, co dla wielu mężczyzn jest mało satysfakcjonujące.

O czym należy pamiętać decydując się na powiększenie penisa?

Zanim zdecydujemy się na zabieg polegający na powiększeniu penisa, należy przede wszystkim przeprowadzić szczerą rozmowę ze swoją partnerką. Jej zdanie powinno być brane pod uwagę w pierwszej kolejności. Jeżeli żona uważa, iż nasz atrybut męskości w pełni ją satysfakcjonuje, po co narażać się na niepotrzebny stres i wydatki? Jeżeli pomysł powiększenia penisa spotka się z akceptacją partnerki, należy umówić się na konsultację lekarską.

W trakcie wywiadu lekarz będzie chciał dowiedzieć się, z jakich przyczyn mężczyzna chciałby powiększyć swoje przyrodzenie. Zdarza się czasem, iż powiększenie penisa jest uzasadnione jakąś wadą rozwojową, taką jak np. mikro penis. Wówczas realizacja operacji jest w 100% uzasadniona.

W innych sytuacjach taką decyzję należy bardzo dokładnie przemyśleć. Operacja może nieco poprawić wygląd czy długość przyrodzenia i podwyższy samoocenę danego mężczyzny, jednak nie jest to antidotum na nieudane życie z kobietą. Są pacjenci, którzy uważają, iż za sprawą operacji ich relacje z partnerką ulegną znacznej poprawie. Takie myślenie jest błędne. Złe relacje powinny być naprawione przed zabiegiem. Jeśli problemy w związku mają już bardzo duże rozmiary, pomocna może okazać się terapia dla par u doświadczonego seksuologa.

Warto również wiedzieć o tym, iż w niektórych przypadkach mogą wystąpić komplikacje zdrowotne po przeprowadzeniu zabiegu powiększenia penisa. Zanim zdecydujemy się na ryzyko polegające na zapisaniu się na operacyjny zabieg powiększania penisa, rozważmy wszystkie za i przeciw. Świadoma decyzja i pełna dobrowolność a także wiedza na temat możliwych powikłań wiążących się z tym zabiegiem to kwestie najistotniejsze.